Kategori İçeriği

Dr. Martha Lucas Eylül 2015′de Antalya’da…

Dr. Martha Lucas Eylül 2015′de Antalya’da…

Akupunktur Hekimleri, 7. Geleneksel Martha Lucas Eğitimleri için 2-13 Eylül 2015 tarihlerinde Antalya’da buluşacaklar. Akupunktur hekimlerine; Kozmetik Akupunktur, Nabız Teşhisi, İnfertilite, Obezite, Besin Tıbbı, Fitoterapi ve Qigong konularında verdiği eğitimler ile tanınan Amerikalı Dr. Martha Lucas Türkiye’ye geliyor.

Dr. Martha Lucas, psikoloji doktora programında bilimsel çalışmalar yaparken Akupunktur ve Geleneksel Çin Tıbbına ilgi duymuş ve Colorado Ulusal Akupunktur Okulu’ndan diplomasını almıştır.

MeiZen Kozmetik Akupunktur uygulamalarını geliştiren Dr. Lucas, 20 yılı aşkın bir süredir Amerika’da akupunkturistlere eğitimler vermektedir. USAToday, The Wall Street Journal, The New York Times, WebMD, Allure, Flare, DaySpa, Paula Begoun, First for Women ve  the Colorado Springs Gazette gibi pek çok dergi ve gazetede bilimsel makaleleri ve röportajları yayınlanmıştır.

Türk Akupunkturist Dr.Asuman Kaplan Algın Ev Sahipliği Yapıyor
2008 yılında kendisinin eğitimlerine Chikago’da katılan ilk Türk Akupunkturist olan Dr. Asuman Kaplan Algın’ın Antalya’da ev sahipliği yaptığı bu organizasyona, Dünya Akupunktur organizasyonları tarafından kredilendirildiği için Türk doktorların yanı sıra şimdiye kadar Norveç, Fransa, İngiltere, Beyrut, Kanada ve Amerika’dan akupunkturistlerin de ilgi gösterdiği belirtilmiştir. Dr. Martha Lucas ve yabancı katılımcılar bu sayede eşsiz ülkemizde tatil yapma fırsatı bulmaktadırlar.

Akupunktur eğitimini 1996’da Çin’e giderek orada tamamlayan, diğer tüm tamamlayıcı tıp yöntemlerini de uygulayan ve 10 yıldır Cerrahpaşa ve Yeditepe Üniversitesi’nde akupunktur eğitmenliği görevi yapmakta olan “2014 Dünya Akupunktur Kongresi En İyi Workshop (uygulamalı sunum) Ödülü” sahibi Dr. Asuman Kaplan Algın, ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlarda pek çok sunumlar yapmış, dergilerde yazıları yayınlanmıştır.

7. Geleneksel Martha Lucas Eğitim Programı

Nabız Teşhisi ve İnfertilite/Obezite (2-3-4 Eylül)

Kozmetik Akupunktur (5-6 Eylül)

Kozmetik Akupunktur (10-11 Eylül)

Fitoterapi (TCM Sendromlarının Akupunktur/Besin/Fitoterapi Tedavileri) (12-13 Eylül)