2.Beslenme Kongresi GAPS ve Terapötik Beslenme Modelleri

2.Beslenme Kongresi - GAPS ve Terapötik Beslenme Modelleri 23-25 Eylül 2022 tarihinde İstanbul Pullman Hotel’de gerçekleştirilecek.

Detaylara ve bilimsel programa www.beslenmekongresi.com internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Tüm sağlık profesyonllerini bekliyoruz.

Değerli Meslektaşlarım;

Kronik hastalıklarda etyopatogenezin içinden çıkmakta zorlanıyoruz. Eğitimimizde beslenmenin yer almaması ve temel tıp bilimlerini klinikle birleştiremediğimiz göz önüne alınca; sanatımız, kronik enflamasyon ateşini söndürmek bir yana daha da körüklüyor ve akut olaylarda harikalar yaratan tıp mesleğimiz kronik hastalıklarda şifadan uzaklaşıyor. Oksidatif stres, kronik enflmasyon, genetik, biyokimyasal, mikrobiyolojik, ruhsal, çevresel ve beslenmeyle ortaya çıkan karmaşık klinik tablolar tanı ve tedavimizi güçleştiriyor.

Beslenmenin sağlığa etkileri ile ilgili çok sayıda yayın var. Doğal ve sağlıklı beslenmenin çok efor gerektirdiği günümüzde, el ele verirsek hem doğa hem de bedenimiz bize sağlık sunacaktır.

Hastalıkların kök nedeni olarak bağırsak ve beslenmeyi kişiye özel olarak tedavinin merkezinde tutan, eksik vitamin/mineralleri yerine koyarak, detoksifikasyon ve yaşam tarzı değişikliklerini ele alarak tedaviyi planlayan GAPS Ailesi olarak, gerçekleştirdiğimiz 8 GAPS Bilgi Paylaşım Toplantısı’nın ardından tüm camia ile buluşacağımız bir kongre zamanının geldiğini düşünüyoruz.

Beslenme, bağışıklık, doğal tedaviler, uyku, egzersiz, nefes, ruh, zihin ve beden sağlığı birlikteliğini bu kez hep birlikte konuşalım dedik. Bu nedenle GAPS Sağlık Derneği ve İntegratif Tıp Enstitüsü olarak, Bütüncül Tıp Okulu katkıları ile 23-25 Eylül 2022 tarihleri arasında Pullman Hotel, İSTANBUL’da “2. ULUSLARARASI BESLENME KONGRESİ (GAPS ve Terapötik Beslenme Modelleri)”ni düzenlemekteyiz.

Sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Sevgi ve saygılarımla...

Organizasyon Kurulu Adına
Dr. Asuman KAPLAN ALGIN, PhD