Nöralterapi

Nöral terapide enjeksiyon yöntemiyle otonom sinir sistemi uyarılıp vücudun kendini iyileştirme fonksiyonu devreye sokulur. Nöral terapiyle kronik ağrılar, migren, sırt, bel, boyun, diz ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Nöralterapi, ağrıda en temel tedavi metotlarından biridir.

Almanya’da Doktor Ferdinand ve Doktor Walter Huneke kardeşler tarafından ilk kez tanımlanmıştır. Başta Almanya olmak üzere Avrupa’nın pek çok ülkesinde ağrı kliniklerinde yaygın şekilde kullanılan etkili bir metottur. Nöralterapi ile ağrılı noktaların lokal enjeksiyonlarla rahatlatılmasının yanında hastalık gelişiminde rol oynayan fizyolojik ve patolojik düzensizliklerin tespit edilerek tedavi protokolleri oluşturulur.

Akupunktur noktalarına lokal enjeksiyon uygulamaları, segment tedavisi, vücudun düzenini bozan ve ağrıyı tetikleyen bozucu alanların tespiti ve tedavi edilmesini kapsar. Böylelikle hastalıklara kalıcı çözüm sağlanır.

Nöralterapiyle migren ve fibromiyalji gibi yaşam kalitesini bozan, ilaçlarla ağrıyı baskıladığımız fakat kalıcı çözüm getirilemeyen pek çok hastalıkta iyileşme sağlanır.

NÖRALTERAPİ İLE TEDAVİ EDİLEN BAZI HASTALIKLAR

Migren,
Küme ve gerilim türü başağrıları,
Fibromiyalji,
Romatizal hastalıklar,
Bel ve boyun ve sırt bölgesindeki fıtık ve kireçlenmeler,
Diz, omuz,dirsek ağrısı ve tendinitleri (Golfçü ve tenisçi dirseği),
Spor yaralanmaları,
Nevraljiler: Trigeminal nevralji, zona ağrısı ve sekeli, nöropatik ağrı, fantom ağrısı
Yüz Felci
Karpal tünel sendromu ,
Huzursuz bacak sendromu,
Uyku bozukluğu ve düzensizliği,
Kronik yorgunluk sendromu,
Hormonal bozukluklar: Adet düzensizlikleri, premenstrüel sendrom, sancılı adet, erken menapoz,
Tonsilit sinüzit ve alerjiler,
Detoksifikasyon ve antiaging: Nöralterapiyle vücudumuzun tamir ve iyileşme yeteneği aktive edilerek toksinlerden arınmamız DETOKSİFİKASYON ve yaşlanmanın geciktirilmesi ANTIAGING sağlanır.