Tedavi Edilen Hastalıklar

Boyun Kireçlenmesi, Diz Kireçlenmesi

Kireçlenmelerde akupunktur tedavisinden yararlanılabilir. Alçı eklem, kas ve bağların hareketsiz kalmasına neden olduğu için kireçlenmeye sebep olur. Bir an evvel egzersizlere başlamak gerekir. Bu egzersizler yapılıyorken de ağrı kesici, çevre dokuları gevşetici ve güçlendirici, ödemi çözücü etkileri için akupunktur tedavisinden yararlanılabilir.

Sigara Bırakma

Sigara bırakmayla ilgili olarak 7 seanslık bir tedavi programımız vardır. İlk seanslar ardı ardına her gün ve sonrasında ara açılarak; vücut akupunkturu, kulak akupunkturu, lazer ve gerekirse elektrik stimülatör uygulanıyor. Gerçekten sigarayı bırakmak isteyen kişi için son derece faydalı bir tedavi metodudur. Sigara bırakırken meydana gelen organik bağımlılık belirtilerini ( ellerde titreme, sersemlik, konsantrasyon bozukluğu,...) önlüyor, sigara dumanından mide bulanmasını sağlıyor, ağızda metalik bir tat oluşturuyor ve bu sigara dumanıyla birleşince mide bulantısına neden oluyor. Ortalama %70 başarı şansı vardır. Gerçekten bırakmak isteyen kişi için günde 4 paket içiyor olsa dahi, 3 veya 4 seansta bırakabilme şansı da olabiliyor. Tabii ki bu bir sigarayı bırakma tedavisidir. Tedavi bittikten sonra sigarasızlık krizi olmaz, nikotin unutulmuştur. AMA, sigarayı bıraktıktan sonra 3 ay geçse de 3 yıl geçse de o ilk sigaranın arkasının gelebileceği de unutulmamalıdır.

Akupunktur ile Zayıflama

Zayıflama ile ilgili 15 seanslık ortalama 2 ay süren bir akupunktur tedavi programımız vardır. %85 başarı şansı olan bu tedavi vücut artı kulak akupunkturu olmak üzere haftada iki kez uygulanmaktadır. Beklenen, diyet yapmadan 5-7kg, diyet yaparak 7-10kg. vermektir. Kendi hasta gruplarımız içinde aynı sürede 3-4 kiloda kalan da 24kg. veren de, toplamda 45kg.a ulaşan da bulunmaktadır. Yani metabolizmanın durumuna göre verilen kilo değişmektedir.

Aslında akupunktur ile aynı sürede sıkı diyetler eşliğinde, sağlığı bozmadan çok daha fazla kilo vermek de mümkündür. Ancak genel prensip olarak çok katı diyetlerden yana asla değiliz. Çünkü çok katı diyet çok sayıda yasak demektir. Bu da kiloyu verdikten sonra büyük problem yaşamak ve kiloyu sabit tutmakta çok zorlanmak ve kolayca geri almak anlamına gelir. Bu yüzden normal yaşamdan çok uzak olmayan ama genel anlamda sebze ve meyve ağırlıklı, katı yağdan uzak sağlıklı ve dengeli bir beslenme programı ideal olandır ve hastalarımıza kendi beğenilerine uygun ve günlük protein, karbonhidrat ve yağ ihtiyaçlarına göre bir beslenme programı hazırlanmaktadır.

Zayıflama tedavisinde akupunktur; iştahı kesmek, metabolizmayı hızlandırmak, hormonlarla ilgili düzenleme sağlamak, kan şekerini ve mide asidini düzenlemek ve stresi gidermek yoluyla etki gösteriyor ki zaten bunlar da kilo aldırıcı etkenlerdir. Kişi stresli iken çok yediğini fark etmeyebilir ya da kendisini buzdolabının önünde bulabilir ve yedikten sonra pişman olur; midede aşırı asit birikimi varsa sürekli bir mide kazıntısı ve bunu gidermek için sürekli yeme ihtiyacı duyar; metabolizması yavaş çalışıyorsa az yese dahi kilo vermeyebilir ya da kilo almaya devam eder; kan şekerinde ani düşmeler oluyorsa el ayak titremesi ve bir şeyler atıştırmak ihtiyacı duyar; iştahı çok ise de sürekli yemeyle mücadele eder ve genellikle de yenilir. Akupunktur bu olumsuzlukları gidererek, halsiz yorgun kalmadan,strese girmeden ve iştahınız baskı altında olarak çok rahat bir ortamda kilo vermenize ve kalıcı bir beslenme alışkanlığı edinmenize yardımcı olur.

Hedef kiloya ulaştıktan sonra en az 6-8 ay aynı tedaviyi ayda bir kez olmak üzere yaptırmakta ve koruma programına devam etmekte fayda vardır.

Akupunktur, Sağlık Bakanlığı Akupunktur Uygulama Yetkisi'ne sahip olan uzman bir doktor uyguladığı taktirde hiç bir yan etkisi olmayan bir tedavi metodudur. Kullanılan iğneler tek kullanımlık olarak ya da tüm cerrahi ve diş hekimliği malzemelerinde olduğu gibi son teknolojinin kullanıldığı çok güvenli sterilizasyon teknikleri kullanılarak uygulanmaktadır.

Yüz Felci

Yüz felci için akupunktur tedavisi özellikle ilk aylarda uygulandığı taktirde son derece faydalıdır. Elbette ki sıcak tutma yine önemli ve B vitamini almak sinirlerin yeniden yapılanması için gereklidir.

Migren, Baş Ağrıları

Baş ağrısı ile ilgili akupunktur tedavisinden yararlanabilirsiniz. Ama, daha öncesinde göz hastalıkları uzmanı tarafından göz muayenesi olmanız, kulak burun uzmanı tarafından sinüzit yönünden incelenmeniz ve sinüs grafinizin çekilmesi, diş hekimi tarafından muayene olup herhangi bir problemin olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Çünkü bazı göz rahatsızlıkları, sinüzit gibi kulak burun hastalıkları yada diş problemleri baş ağrısı oluşturmakta veya tetikleyici faktör olmaktadırlar. Biz baş ağrısı ile gelen hastalarımızdan göz, kulak burun boğaz, diş ve nöroloji konsültasyonu istemekte ve ardından tedaviyi programlamaktayız. Öncelikle bunları yaptırmanızı öneririz.

BOYUN-OMUZ-KOL-EL TUTULMASI

GÖĞÜS KAFESİ KASLARI AĞRILARI

SIRT AĞRILARI

DİZ KİREÇLENMESİ

BEL VEYA BOYUN FITIĞI

SİYATİK

TENİSÇİ DİRSEĞİ

UYKUSUZLUK

GERİLİM

KORKU, SİNİR, EVHAM...

BAŞ AĞRILARI

YÜZ AĞRILARI

YÜZDEKİ SİVİLCELER

GECE YATAK ISLATMALAR

ERKEKLERDE ERKEN YAŞTACİNSEL GÜÇSÜZLÜK

KADINLARDA CİNSEL SOĞUKLUK

KISIRLIK

AĞRILI ADET

ADET GÖREMEME

SICAK BASMASI, SIKINTI, SİNİRLİLİK...

ALERJİK NEFES DARLIĞI

ZONA HASTALIĞI VE SEKELLERİ

KULAK ÇINLAMASI

KABIZLIK